Zakramenti Cerkve

Nismo se še dobro izvili iz koronskega primeža, že je svet pretresla novica o vojni v Ukrajini. Letošnji postni čas bomo tako še na poseben način povezani s spominom na Jezusovo trpljenje in smrt. Papež Frančišek nas spodbuja k postu in molitvi za ukrajinski in ruski narod, da bi ponovno vzcvetel mir. Bodimo glasniki Gospodovega miru!

V rubriki Frančiškova duhovnost spremljamo razmišljanja ob glavnih poudarkih duhovnosti Frančiškovega svetnega reda. V drugi številki je pred nami razmišljanje Cecilije Oblonšek OFS in p. Danila Holca OFMConv na temo: Zakramenti.

Poglobite se v katehezo, ki nam odstira pomen zakramentov v Cerkvi.

Še naprej lahko prebiramo razčlenjevanje Vodila OFS, ki ga za nas pripravlja Mojca Špende OFS.

V postnem času sta v pripravi dve postni e-srečanji OFS četrtki, ki ju pripravljata p. Danilo Holc in p. Robert Bahčič.

Med tokratnimi znanimi člani Frančiškovega svetnega reda bomo srečali sv. Rozo Viterbsko.

Ne spreglejte utrinkov s čezmejnega srečanja ob jaslicah in poročil o obljubah v nekaterih krajevnih bratstvih.

V sredini tokratne številke revije Brat Frančišek najdete križev pot, ki ga je napisal utemeljitelj te premišljevalne ljudske pobožnosti sv. Leonard Portomavriški. Besedilo lahko tudi iztaknete iz revije in tako dobite samostojno knjižico.

V rubriki Žetev poleg običajnih razmišljanj najdete tudi nagovor pri maši zadušnici na dan pogreba Cilke Krajnc, ki je dolga leta dejavno sodelovala pri Živem rožnem vencu.

Rubrika Korenine in sadovi nam prinaša prvo nadaljevanje prevoda Čelanovega Življenja našega blaženega očeta Frančiška.

Ponovno so odprta romanja v Sveto deželo in še kam …

Pozabljene spretnosti nam tokrat pokažejo, kaj lahko naredimo na Gregorjevo, ko se ptički ženijo.

Vsem bralkam in bralcem želim umirjeno postno pripravo in vstop v velikonočno praznovanje!

Vse dobro!1