Slediti evangeliju

Božični prazniki se počasi končujejo, jaslice po cerkvah in domovih pa nas bodo po stari navadi spremljale vse tja do Svečnice. Postavljanje jaslic, ki je blizu vsem nam Frančiškovim bratom in sestram, nam pokaže, kako želimo v svoje domove približati, kar nam govori evangelij: »To vam bo v znamenje: našli boste dete, povito in položeno v jasli« (Lk 2,12Lk 2,12

301 Moved Permanently Moved Permanently The document has moved .

).

V letu 2022 v rubriki Frančiškova duhovnost spremljamo razmišljanja ob glavnih poudarkih duhovnosti Frančiškovega svetnega reda. V prvi številki je pred nami razmišljanje Gregorja Pavliča OFS in p. Silvina Krajnca OFM na temo: »Slediti evangeliju«.

Kateheze o duhovnosti OFS so nastale na podlagi predavanja, ki ga je imel br. Amando Trujillo Cano TOR na usposabljanju narodnih duhovnih asistentov OFS in FRAMA 11. novembra 2019 v Rimu. Tokrat je pred nami kateheza o Življenju po evangeliju Jezusa Kristusa.

Tudi v letošnjem letu bomo nadaljevali s členjenjem vodila OFS, pokukajte v 10. člen.

V mesecu novembru je v Rimu potekal generalni kapitelj OFS, preberite nagovor, ki ga je ob tej priložnosti imel papež Frančišek za udeležence kapitlja.

Ne spreglejte utrinkov s srečanja Duh Assisija, ki je bil obarvan zelo svetodeželsko.

Kljub koronskemu obdobju je vodstvo OFS v Sloveniji pripravilo romanje v Assisi. Poglejte, kaj se je dogajalo.

Med znanimi člani OFS bomo spoznali Alessandra Volta. Žal zaradi tega električna energija ne bo nič cenejša.

Rubrika Iz naših družin nam prinaša utrinke iz slovesnosti večnih zaobljub s. Ive Horvat FMM, pa volitve v nekaterih krajevnih bratstvih OFS in njihovih srečanj, …

Ne spreglejte članka o Frančiškovih ženskah avtorja Enza Fortunata, ki ga je prevedla Valentina Ščuka OFS.

Končali smo večletno nadaljevanje razmišljanja ob Rožicah sv. Frančiška. V tem letu bomo začeli z odlomki iz Krajšega življenja sv. Frančiška, ki jih je spisal Tomaž Čelanski. Hvala br. Miranu Špeliču OFM za dosedanje in nove prevode!

Pozabljene spretnosti bodo poskrbele za posladek: Bučna rolada z mletimi bučnicami.

Vsem bralkam in bralcem se zahvaljujem za vse darove, ki jih naklanjate za izhajanje revije Brat Frančišek!1

Vse dobro!