5 thoughts on “Zakaj sem katoličan?

1. br. Janez

@Laurena:
    Postopek je sledeč: oglasi se v najbližji župniji, kjer poteka katehumenat – to je priprava na prejem zakramentov uvajanja (krst, birma, evharistija).
    Ko se seznaniš z osnovami krščanske vere pa lahko zaprosiš za prejem zakramentov in s tem vključitev v skupnost verujočih ali Cerkev z veliko začetnico.
    Toliko za začetek.

2. Laurena

Janez, hvala za odgovor. To bi res rabila – seznanjenje z osnovami krščanske vere, saj jih ne “razumem, ne dojemam” več … Krst, obhajilo, birma – to že vse imam (na papirju). Sem ena izmed tistih, ki so pustili vero, cerkev… to je moj problem. Ponovno pa ne morem zakramentov delat ali pač?
    Želim lep dan!

3. br. Janez

@Laurena:
    Kljub temu, da si zakramente že prejela, se lahko priključiš skupini katehumenata, da (ponovno) osvojiš poznavanje osnov. Lahko pa se priključiš kakšni skupini študentov (če si študentka).

4. Laurena

Živijo!
    Nisem vedela, da se lahko priključim h takši skupini. Torej – hvala za usmeritev 🙂
    Lep pozdrav!